Semnare proiect "Realizare sistem de monitorizare si supraveghere video Comuna Foeni, judet Timis" , Planul National de Redresare si Rezilienta, Componenta 10 - Fondul Local I.1.2 - Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde – ITS/alte infrast

Astăzi doamna primar SAVETA MOLDOVAN a semnat contractul în valoare de 440.000 Euro pentru proiectul "Realizare sistem de monitorizare si supraveghere video Comuna Foeni, judet Timis" , Planul National de Redresare si Rezilienta, Componenta 10 - Fondul Local I.1.2 - Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde – ITS/alte infrastructuri TIC (sisteme inteligente de management urban/local). Prin acest proiect se vor monta o serie de camere de supraveghere în localitațile Foeni și Cruceni, pentru ridicarea gradului de securitate în comuna noastră.