Anunt public privind depunerea solicitarii de emitere a acordului de mediu

Anunț public privind depunerea

solicitării de emitere a acordului de mediu

“COMPANIA NAȚIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE SA – DIRECȚIA REGIONALĂ DE DRUMURI ȘI PODURI TIMIȘOARA anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: “Consolidare DN 59B, km 44+000 - km 60+000, Cruceni-Livezile”, propus a fi amplasat în jud. Timiș, extravilan și intravilan, comunele Foeni, Giera și Livezile, domeniul public de interes național, identificat prin HG 540/22 iunie 2000, Anexa 1-Rețeaua de drumuri naționale din România, Cărpiniș (DN 59A) – Uivar – Deta (DN 59).

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Timiș, localitatea Timișoara, str. Liviu Reabreanu, nr. 18-18 A, jud. Timiș și la adresa COMPANIA NAȚIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE SA – DIRECȚIA REGIONALĂ DE DRUMURI ȘI PODURI TIMIȘOARA, Timișoara, str. Coriolan Băran, nr. 18, jud. Timiș, in zilele de luni – joi intre orele 8:00 – 16:00 și vineri între orele 8:00 – 14:00.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Timiș.